Slide toggle

Īstais laiks cīņai ar sūnām – rudens

Lielākie rudens darbi ir izdarīti, lai varētu sagaidīt ziemu, bet aplūkojot savu pagalmu vai dārzu, traucē vizuāli nepievilcīgs skats, sēta no apsūnojuma kļuvusi melni zaļa, bruģis un mājas jumts ir apaudzis ar sūnas kārtu, arī dārza mēbeles ir apskādējis nevēlamais augs. Līdz šim ir licies, ka cīņa ar sūnu nav viegla un ātra, tomēr nekas vēl nav nokavēts, lai pavasari varētu sagaidīt no zaļi brūnajām sūnām attīrītajā pagalmā. Tieši rudens ir īstais gadalaiks cīņai ar sūnu.

Latvijā ražoto videi nekaitīgo pretsūnu līdzekļu sēriju Sūnām-Stop ir iespējams ātri un efektīvi atbrīvoties no nevēlamajiem sūnu un aļģu izaugumiem uz māju jumtiem un ēku fasādēm, balkonu margām, trepēm, bruģakmeņiem, arī dārza mēbelēm un dzimtas pieminekļiem.

Tieši šobrīd, sausais rudens periods pirms ziemas, ir vispiemērotākais laiks apsūnojušo virsmu apstrādei ar Sūnam-Stop pretsūnu līdzekli.

Lai gan naktīs jau ir mīnus grādu temperatūra, dienās kad gaiss iesilst līdz plus grādiem, sūna, uzņemot Sūnām-Stop līdzekli, jau līdz vakaram 3 līdz 6 stundu laikā saņem iedarbību no pretsūnu līdzekļa.

Tieši rudenī apstrādājot apaugušās vietas ar Sūnām-Stop līdzekli, nevēlamais augs līdz ziemai efektīvāk iznīkst, paliekot brūns. Kad pienāk bagātīgāku nokrišņu un vējaino dienu periodi – slapjais rudens ar lietu, ziema ar sniegu un pavasaris ar sniegu, ledu un lietu, tiek nodrošināts visaktīvākais atmirušo sūnas daļu attīrīšanās process.

Labākais rezultāts cīņai ar sūnu tiek nodrošināts vēlā rudenī, kad lapu kokiem ir nobirušas lapas, kas vasarā ir bijis dabīgais lietus aizsargs un ūdens piekļuve apsūnojušajām virsmām, kā jumtiem, sētām vai pieminekļiem, ir bijusi ļoti ierobežota.

Zaļaļģe un sūna ne tikai bojā vizuālo izskatu , bet arī rada skābu vidi un uztur paaugstinātu mitrumu, kas savukārt paātrina virsmu trupi, koroziju un cita veida bojāšanos.

Bruģētu laukumu un celiņu apstrāde ar Sūnām-Stop līdzekli rudenī ir īpaši efektīva, jo sūnai iznīkstot un paliekot brūnai un ziemā tīrot sniegu no apstrādātajiem bruģētajiem celiņiem, dabīgā veidā tiek attīrītas atmirušās sūnas daļas.

Mehāniski vai ar augstspiediena mazgātāja palīdzību attīrīt apsūnojušās virsmas, neizmantojot pretsūnu līdzekli Sūnām-Stop, nav iedarbīgi, jo tiek iegūts ātrs vizuālais efekts,bet sūnas sporas, kuras pēc pāris mēnešiem atjaunojas, uz virsmām ir palikušas, līdz ar to šo darbību pavisam drīz nāksies atkārtot, jo cīņa notiek ar sekām, bet netiek novērsts pamatcēlonis.

Līdzeklis Sūnām-Stop iznīcina pašu cēloni – sūnas sporu, attīrīšana nav sarežģīta procedūra, tā veicama izmantojot dārza miglotāju. Veicot sūnu apsmidzināšanu ar pretsūnu līdzekli Sūnām-Stop rudenī, nākamais pavasaris tiks sagaidīts ar tīru sētu, bruģi vai jumtu.

About the Author:

Loading...
%d bloggers like this: