Slide toggle

Latvijā ir ļoti populāri tērauda jumtu segumi

Latvijā ir ļoti populāri tērauda jumtu segumi, tādēļ ir ļoti svarīgi zināt par galvenajiem materiālu pārklājumu veidiem un to svarīgākajā īpašībām. Nezinot šo, klienti bieži apjūk piedāvājumos starp dažādiem materiālu veidiem un ražotājiem. Svarīgākie aspekti kam būtu jāpievērš uzmanība ir materiāla biezums, pārklājuma veids un iespējams svarīgākais rādītājs- cinka daudzums gramos uz vienu kvadrātmetru. Nenāk par sliktu arī noskaidrot materiāla izcelsmes valsti, jo arī tas var būt rādītājs par materiāla kvalitāti.

 

Īss pieejamo materiālu apraksts

 

  • Cinks– populārs savu zemāko izmaksu dēļ. Tieši cinka daudzums ir galvenais faktors materiāla ilmgūžības nodrošināšai. Pēc pieņemtajiem standartiem- ne mazāk kā 260g/m2 ir optimālais cinka daudzums tērauda jumta un siena segumiem.​ Materiāla biezums var būt no 0,45mm(jumta segumiem) līdz pat 2,5mm(konstruktīvajiem profiliem).
  • Alucinks– alumīnija un cinka sakausējums, kur proporcijas ir attiecīgi 55% un 45%. Pēc īpašībām šis pārklājums ir tāds pats kā cinkotais materiāls, taču galvenā nianse ir tā estētiskajā izskatā. Aluzinka galvenā atšķirība ar cinkoto materiālu ir tā, ka laikam ejot tas nemaina savu ārējo izskatu. Pieejamais materiāla biezums ar šo pārklājumu ir 0,45mm un 0,5mm. 
  • Poliesters– populārākais no polimēru pārklājuma veidiem. Materiāla biezums ar šo pārklājumu parasti ir 0,45mm, taču atsevišķiem krāsu toņiem pēc pasūtījuma ir pieejams arī 0,5mm. Arī poliestera materiāls sākotnēji tiek cinkots un gruntēts, un tikai tad tiek krāsots.
  • PUR-​ šis ir kvalitatīvākais no krāsotajiem pārklājumu veidiem. Materiāla biezums ar šo pārklājumu parasti ir 0,5mm, bet atsevišķiem krāsu toņiem pēc pasūtījuma ir pieejams arī 0,6mm. Šis materiāls ir īpaši noturīgs pret mehānisko mijiedarbību un saules ultravioleto starojumu, tādējādi ilgstoši saglabājot materiāla fiziskās un estētiskās īpašības.

About the Author:

Loading...
%d bloggers like this: